میزان عمر مفید ورق گالوانیزه

عمر مفید ورق گالوانیزه چقدر است؟

اگر بخواهیم در مورد ورق گالوانیزه تعریف کوتاهی داشته باشیم بدین صورت معرفی می کنیم:

فولاد گالوانیزه نوعی فولاد است که با استفاده از پوشش روی در سراسر بدنه آن گالوانیزه شده است تا بتواند از خوردگی یا زنگ زدگی در امان بماند.

فولاد گالونیزه در مقایسه با فولاد غیر گالوانیزه از ماندگاری و دوام بیشتری برخوردار است. که در نتیجه میتوان گفت عمر مفید ورق گالوانیزه بیشتر از سایر ورق های دیگر است.

انواع ورق آهن و همچنین این فولاد به روش های گوناگونی تولید می شوند، اما برای تولید هر محصولی روش های مقرون به صرفه ای نیز وجود دارد که ورق گالوانیزه از این قاعده مستثنی نیست.

اگر از روش غوطه ور کردن آهن در حوضچه مذاب استفاده شود از آن به عنوان روشی متداول و اقتصادی یاد می شود که در صورت بهره وری از این سبک تمام سطح آن پوشیده از روی می شود.

هنگامی که فولاد با روی مذاب تماس پیدا می کند، یک واکنش شیمیایی اتفاق می افتد که روی را روی سطح فولاد پیوند می دهد.

بنابراین، یک لایه روی، روی فولاد به عنوان لایه ای محافظت می کند که از خوردگی و پوسیدگی آن محافظت می کند.

از طرفی اگر این روش تولید در دستور کار قرار گیرد، مقاومت و استحکام محصول بیشتر می شود به همین دلیل است که ورق گالوانیزه طول عمر بیشتری نسبت به انواع ورق آهن دارند.

تولید این محصولات فلزی از ۰.۲۰ تا ۴ میلی متر متغیر است و عرض ورق گالوانیزه بین ۱۰۰ تا ۱.۲۵ سانتی متر نیز می باشد، البته این اعداد دلیل بر این نیست که فقط در این اندازه ها قابل سفارش هستند بلکه می توان به سادگی با اندازه های دلخواه بسته به نیاز متقاضی نیز تغییر پیدا کنند.

در صورت تمایل به مقاومت بیشتر ورق فولادی باید مقدار روی استفاده شده بر روی آن بیشتر از قبل باشد.

تا به اینجای کار توضیح مختصری در مورد ضخامت این محصول و ورق گالوانیزه دادیم، به منظور کسب اطلاعات بیشتر در مورد انواع ورق آهن و ورق گالوانیزه با ما همراه باشید.

عمر مفید ورق گالوانیزه چقدر است؟

مزایا و عمر ورق گالوانیزه نسبت به انواع ورق آهن چیست؟

به منظور نگهداری بهتر و بیشتر انواع ورق آهن باید تدابیری به منظور عمر بیشتر نیز اندیشیده شود.لازم به ذکر است که مزیت ورق گالوانیزه صرفا در طول عمر بالا نیست، زیرا از لحاظ هزینه بسیار مقرون به صرفه می باشد.

البته باید این موضوع را مدنظر قرار دهید که در هنگام خرید ورق گالوانیزه نسبت به انواع ورق آهن گران تر است ولی به علت خرابی و آسیب کمتر نسبت به انواع ورق آهن در طول زمان مشکلی برای شما ایجاد نکرده و از آنجایی که این محصول دوام و استحکام بالایی دارد.

از لحاظ هزینه، مناسب و مقرون به صرفه است، همین امر باعث می شود که آسیب کمتری متحمل شده و مصرف کننده نگرانی و دغدغه ای از این بابت نداشته باشد.

بنابراین بسیاری از افراد ترجیح می دهند با توجه به قیمت بالا از ورق گالوانیزه استفاده نمایند چرا که در مرور زمان برای آن ها به صرفه است و معمولا کسانی که آینده نگری می کنند این محصول را استفاده می نمایند.

در ادامه به توضیح بیشتری درباره مرایای ورق گالوانیزه می پردازیم.

مزایای ورق های گالوانیزه

 • طول عمر ورق های گالوانیزه در محیط های خورنده حدود ۲۰ تا ۵۰ سال است.

 • نگهداری و تعمیر ورق های گالوانیزه کمتر است.

 • پوششی که در ورق های گالوانیزه ایجاد شده در برابر آسیب های ساییدگی و خوردگی بسیار مقاوم است.

 • تهیه ورق های گالوانیزه به زمان کمتری نیاز دارد.

 • ورق گالوانیزه امکان شکل دهی و فرم دهی و همچنین توانایی جوشکاری بیشتری نسبت به ورق آهن دارد.

 • محصولات گالوانیزه خاصیت رنگی دارند که می توانند مقاومت در برابر خوردگی بالا را تحمل کنند.

 

با بررسی های انجام شده درباره عمر مفید ورق گالوانیزه متوجه دوام این محصول شدند که نزدیک به ۵۰ سال تخمین زده اند، البته اگر بخواهیم در مورد عمر مفید سخن بگوییم بهتر است واقعیت را قبول کنیم.

عمر مفید ورق گالوانیزه ۲۰ تا ۳۰ سال می باشد و مابقی آن را به عنوان عمر مفید این محصول نمی دانند.

شایان ذکر است که اگر از ورق های دیگری استفاده کنید نهایت عمر مفید آن ها به ۲ تا ۱۱ سال ختم شود، البته در صورت پوشش رنگ و به نوعی با مراقبت از آن ها به کارکرد آن افزوده می شود.

 

مزایا و عمر ورق گالوانیزه نسبت به انواع ورق آهن چیست؟

کاربرد این محصول

 شاید از خود بپرسید که ورق گالوانیزه به چه منظور مورد استفاده قرار می گیرد؟

تنها کافی است که به محیط خود دقت کنیم مطمئنا فلزی را می بینیم که ما را متوجه وجود این محصول در محیط زندگی مان می کند.

ورق گالوانیزه در:

 • کانال کولر
 • لوله بخاری
 • شیروانی منزل
 • لوله های آب
 • لوازم خانه
 • نردبان کابل

و غیره به کار گرفته می شود.

به همین دلیل است که وجود این محصول بسیار در زندگی روزمره موثر است،در صورت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص انواع ورق آهن همچنین ورق گالوانیزه می توانید به سایت صبا فولاد مراجعه کنید.

۵/۵ - (۱ امتیاز)