بندیل میلگرد چیست

بندیل میلگرد چیست؟

همان طور که مستحضر هستید زمانی که بخواهیم میلگرد و محصولات فلزی را نیز تولید کنیم یک سری از مراحل را باید گذرانده و در انتها به منظور ارسال و توزیع به صورت بسته بندی روانه بازار کنیم، که به این بسته بندی میلگرد در کارخانه بندیل نیز می گویند، لازم به ذکر است ظرفیت این بسته بندی میلگرد در کارخانه‌های مختلف فولاد متفاوت است، به عبارت دیگر به منظور بسته بندی لوله‌های با قطر کم و محصولات فلزی از بندیل استفاده می‌شود.


قیمت میلگرد


اگر به هزینه‌ی بسته بندی اهمیت دهیم و برای ما این قضیه مهم و حائز باشد بندیل را به عنوان مقرون به صرفه‌ترین نیز انتخاب خواهیم کرد، بندیل به دور محصولات پیچیده شده که جنس ورق‌های آن فلزی یا پلاستیکی می‌باشد، در کل محصولات فلزی و تولیدی مورد درخواست مشتری تأثیر مستقیم بر نوع سفارش دارند که این محصولات تولیدی به دو شکل شاخه مستقیم و کلاف با طول‌های برابر در این بسته بندی جای می‌گیرند. به منظور کسب اطلاعات بیشتر در مورد بسته بندی محصولات فلزی در کارخانه‌ها با ما همراه باشید تا به پاسخ‌های بیشتری دست پیدا کنیم.

بندیل میلگرد چیست؟
بندیل میلگرد چیست؟

منظور از بندیل میلگرد چیست؟

همان طور که در متون بالا خدمت شما عرض کردیم این محصول فلزی از نظر شکل پذیری و مکانیکی به سه دسته تقسیم می شوند که عبارت اند از: فولاد نرم(S240)، فولاد نیم سخت(S340,S400) و فولاد سخت(S500) .این فولادها یعنیS240 ،S340 و S400 دارای قطرهای یکسانی بوده و تمامی آن ها کمتر از ۱۲ میلی متر می باشند لازم به ذکر است که این بسته بندی ها به دو صورت شاخه و کلاف انجام می شود، این در حالی است که محصول فلزی رده S240340 و S400 دارای قطر یکسان و یک اندازه ای می باشند و تمام آن ها بیشتر از ۱۴ میلی متر است.

در نهایت بسته بندی میلگرد رده ی S500 به صورت شاخه ی مستقیم می باشد. شایان ذکر است زمانی که بسته را دریافت می کنید باید به هر کدام از بندیل های محصولات فلزی توجه ویژه داشته باشید، چرا که بر روی آن مشخصاتی است که باید به صورت خوانا باشند، این مشخصات به صورت زیر می باشند:


نحوه محاسبه قیمت میلگرد


  • شماره ذوب
  • شماره بسته یا بسته بندی
  • نوع محصول فلزی که باید نوع آن ذکر شود
  • نشانه تجاری یا نام کارخانه‌ی تولید کننده باید موجود باشد
  • وزن بسته محصول تولید شده که بر حسب کیلوگرم می باشد
  • علامت استاندارد ملی ایران بر روی بسته بندی درج شده باشد
  • قطر اسمی میلگرد که به عنوان نمره‌ی محصول فلزی شناخته می‌شود
  • اطلاعاتی نظیر نشانه‌ی تأییدیه کنترل کیفیت که از سوی کارخانه تولید کننده نوشته می‌شود
  • در نهایت باید نام تولید کننده یا همان علامت مشخص شده‌ی کارخانه‌ی سازنده به صورت یک در میان به همراه نوع میلگرد نیز حک شده باشد، این آرم باید حتماً وجود داشته باشند.
بندیل محصولات فلزی
منظور از بندیل میلگرد چیست؟

اطلاعات تکمیلی در مورد بندیل محصولات فلزی

اگر بخواهیم اطلاعات تکمیلی در مورد بندیل محصولات فلزی را به دست بیاوریم در وهله‌ی اول باید به پرسش هر بندیل میلگرد چند شاخه است پاسخ دهیم که در جواب باید بگوییم: اگر بندیل میلگرد ۱۲ باشد ۴۴۷ شاخه، در غیر این صورت یعنی در بندیل میلگرد ۱۴، ۳۱۳ شاخه فلز قرار می‌گیرد.

پس از دسته بندی محصولات فلزی ۱۴ و ۱۲ که براساس میلی متر جدا کردیم و همچنین تعداد شاخه میلگرد را در درون آن‌ها قرار دادیم، نوبت به محاسبه‌ی وزن محصولات فلزی یا میلگرد می‌رسد، به طور کلی بندیل میلگرد از ۲ تا پنج و نیم تن متغیر می‌باشد که بسته بندی‌های این محصول فلزی بسته با کارخانه‌ی تولید کننده و همچنین سازنده‌ی آن متفاوت خواهد بود. به عنوان مثال در بسته بندی ذوب آهن اصفهان از پنج تسمه و سه حلقه خاموت به منظور جا به جایی در بازار مورد استفاده قرار می‌گیرد.

اگر بخواهیم به طور دقیق در مورد بسته بندی ذوب آهن اصفهان توضیح دهیم علاوه بر اشاره‌ای که در متن بالا کردیم موارد دیگری هم هستند که نمایانگر این تولید کننده می‌باشد که می‌توانیم به پلاک از جنس گرافی پلاست اشاره داشته باشیم.

البته این صرفاً تنها راه شناسایی نبوده و می‌توان به رنگ بندی‌های ابتدا و انتهای این بسته بندی توجه شود که ممکن است هر دو طرف سفید یا یک طرف زرد و طرف دیگر سفید دیده شود، در نهایت با توجه به مواردی که در مورد پلاک عرض کردیم این پلاک باید به یکی از تسمه‌ها و دیگری به انتهای شاخه وصل شود.

بندیل میلگرد چیست؟

به بسته بندی میلگرد در کارخانه بندیل گفته می شود.

هر بندیل میلگرد چند شاخه است؟

در هر بندیل میلگرد ۱۲ ، ۴۴۷ شاخه میلگرد و هر بندیل میلگرد ۱۴ دارای ۳۱۳ شاخه میلگرد است.

هر بندیل میلگرد چند تن است؟

به طور کلی بندیل میلگرد از ۲ تا پنج و نیم تن متغیر می‌باشد که بسته بندی‌های این محصول فلزی بسته با کارخانه‌ی تولید کننده و همچنین سازنده‌ی آن متفاوت خواهد بود.

۵/۵ - (۷ امتیاز)