معرفی میلگرد خاص و کاربردی

معرفی میلگرد خاص و کاربردی

میلگرد (میلگرد ترانس) یکی از مصالح بسیار مهم و کاربردی در ساخت و ساز می‌باشد، اگر بنایی سست باشد قاعدتاً میزان میلگرد استفاده در آن بسیار کم است، یا اینکه به صورت استاندارد قرار داده نشده‌اند، البته چنین چیزی در مهندسی امروز غیر ممکن است چرا که تمام مهندسین در تلاش‌اند تا سازه‌های خود را محکم و ایمن کنند.

علاوه بر اینکه امروزه مهندسین اهمیت ویژه‌ای بر امنیت و استحکام ساختمان دارند، جامعه‌ی امروزی بسیار به زیبایی اهمیت می‌دهند که برای این کار از میلگرد ترانس استفاده می‌کنند، البته این محصول فلزی با میلگرد سازه کاربرد مشابهی نداشته و صرفاً به منظور زیبایی در صنعت و ساختمان سازی مورد استفاده قرار می‌گیرد که به منظور فرفورژه، شبکه بندی، تقویت سازه و غیره به کار برده می‌شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد میلگرد خاص و کاربردی با صبا فولاد همراه باشید.

معرفی میلگرد کابردی و خاص

آشنایی با انواع میلگرد ترانس

شاید یکی از عیوب بزرگ این محصول قیمت بالای آن باشد اما مزیت‌های فوق العاده ای دارد که در هنگام استفاده از آن رضایت شما را دربر خواهد داشت،مزیت‌هایی از قبیل، زیبایی، استحکام و مقاومت بالا که با توجه به موارد ذکر شده‌ی فوق، اگر جز کسانی هستید که زیبایی ظاهری و آراستگی برای شما اهمیت بالایی دارد قاعدتاً شیفته‌ی آن خواهد شد، بنابراین از این محصول به منظور زیبا سازی در سازه استفاده می‌شود که البته دارای تنوع و نوع‌های مختلفی می‌باشد که می‌توان تفاوت‌های آن را در نحوه‌ی ساخت آن پیدا کرد.


راه کارهایی برای محافظت و تقویت میلگرد در برابر خوردگی


این محصول به صورت نورد گرم ساخته می‌شود که شایان ذکر است که روش‌های مختلفی به منظور تولید آن وجود دارد که آن را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

آشنایی با انواع میلگرد ترانس

زمانی به محصولات فلزی میلگرد ترانسمیسیون گفته می‌شود که در آن میلگرد ترانس به شکل روغنی یا کششی تولید شود که تولید آن بین قطرهای ۱۰ الی ۶۰ میلی متر و طولی بین ۳ الی ۶ می‌باشند. برای درک و آشنایی بیشتر در مورد این محصول آن را به صورت زیر خدمت شما شرح می‌دهیم که عبارت است از:

 • ترانس تک پولیش
 • ترانس دو پولیش
 • ترانس کششی یا روغنی
 • سنگ خورده
 • بلبرینگ خور
 • مفتول
 • تسمه ترانس
 • چهار پهلو ترانس
 • شش پر

بررسی در مورد محصولات فلزی ترانس

به بررسی در مورد محصولات فلزی ترانس می‌پردازیم که به شرح زیر می‌باشند:

 1. ترانس تک پولیش به روش نورد گرم تولید شده و سطح آن ناصاف است که در هنگام تولید به وسیله‌ی پولیش صاف و براق می‌شود، از ویژگی و مزیت استفاده از ترانس تک پولیش، حفظ براقیت در صورت استفاده در ماشین کاری است.
 2. ترانس دو پولیش از لحاظ ظاهری بسیار به سنگ خورده شبیه است و تنها تفاوت آن‌ها قابلیت بلبرینگ شدن آن است، مزیت استفاده از این محصول متحمل شدن هزینه‌ی پایین می‌باشد که همین امر باعث شده تولید کنندگانی که به کیفیت، دقت و اندازه‌ی دلخواه می‌اندیشند قاعدتاً برای آن‌ها بسیار مفید و کاربردی می‌باشد.
 3. مفتول ظاهری سفید و صیقلی داشته که به دلیل انعطاف پذیری بالا در سیم کشی برق، فنرها، گیره‌های کاغذ و موارد دیگر مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 4. تسمه ترانس به سه روش ترانسی، نوردی و ماشین کاری تولید می‌گرد، که مزیت استفاده از ترانسی این است که کمترین تلرانس را دارد.
 5. چهار پهلو ترانس در اندازه‌ها بسیار متنوع می‌باشد که هر کدام از این اندازه‌ها در وسیله‌های مختلف و کاربردهای مورد استفاده قرار می‌گیرد. چهار پهلو در سایزهای ۲ تا ۹۰ میلی متری متغیر هستند و عرضه‌ی آن به صورت ۲۲ الی ۹۰۹۰ تولید می‌شود، اندازه‌های ۱۲۱۲ و ۹۰۹۰ در قطعاتی با حساسیت بالا استفاده می‌شود و از ۲۲ و ۱۰۱۰ برای لوازم بسیار ظریف مانند قفل به کار گرفته می‌شود.
 6. همان طور که از اسم شش پر پیداست می‌توان متوجه شش ضلعی یا شش گوشه بودن آن شد که از آلیاژ فولادی ST37 ساخته می‌شوند.
 7. برای تولید سنگ خورده از دستگاه مخصوصی استفاده می‌شود که به هزارم میلی متر حساس می‌باشد، از مزیت‌های استفاده از این دستگاه این است که قابلیت سفارش به وسیله‌ی مشتری را داشته و دارای تلرانس بسیار دقیقی می‌باشند.
میلگرد ترانس چیست ؟

شاید یکی از عیوب بزرگ میلگرد ترانس قیمت بالای آن باشد اما مزیت‌های فوق العاده ای دارد که در هنگام استفاده از آن رضایت شما را دربر خواهد داشت، مزیت‌هایی از قبیل، زیبایی، استحکام و مقاومت اشاره کرد.

چند نوع میلگرد ترانس وجود دارد؟

۹ نمونه میلگرد ترانس وجود دارد که عبارت است از: میلگردتک پولیش – میلگرد ترانس دوپولیش – میلگرد ترانس بلبرینگ خور – میلگرد ترانس کششی یا روغنی – میلگرد ترانس سنگ خورده – میلگرد ترانس مفتول – میلگرد ترانس تسمه – میلگرد ترانس چهارپهلو و میلگرد ترانس شش پر.

چه طور می توانم میلگرد ترانس را خریداری کنم؟

برای خرید میلگرد ترانس می توانید سفارش آنلاین خود را در وب سایت صبا فولاد ثبت کنید و یا با شماره‌ی ۰۳۱۳۵۰۲۰ ارتباط برقرار کنید.

۵/۵ - (۷ امتیاز)